Επιτυχίες των αθλητών του Α.Γ.Σ. “Ανατολή Νέας Ιωνίας”

Ο αθλητής Γιώργος Τσιγερίδης (φωτό από τη συμμετοχή του στους αγώνες του Μπλόκου Καλογρέζας)

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Πρώτος των πρώτων ο Γιώργος Τσιγερίδης στη Ρεματιά Χαλανδρίου….
Στο βάθρο των νικητών και ο Χάρης Βαρελάς και ο Μάκης Κλουβάτος.

Την Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019 διεξήχθη στη Ρεματιά Χαλανδρίου ο 8ος Αγώνας Δρόμου 10.000 μ.

Στον αγώνα αυτό τερμάτισε πρώτος ο αθλητής του Συλλόγου μας (Μαραθωνοδρόμος) Γιώργος Τσιγερίδης με χρόνο 38.30.

Στον ίδιο αγώνα είχαμε νίκες και από: 1) το μέλος του Συλλόγου τον Χάρη Βαρελά, ο οποίος κατέλαβε την 6η θέση στη γενική κατάταξη και τη δεύτερη στην ηλικιακή κατηγορία 50 – 59 ετών με χρόνο 43.04 και 2) από τον παλαιό αθλητή του Συλλόγου Μάκη Κλουβάτο, ο οποίος κατέλαβε την τρίτη θέση στην ηλικιακή κατηγορία 60 – 69 ετών με χρόνο 47.32.

Η διαδρομή των 10.000 μ. ήταν δύο στροφές των 5.000 μ. με αρκετές υψομετρικές διακυμάνσεις.

Στον αγώνα των 10.000 μ. τερμάτισαν συνολικά 366 δρομείς.