![Ένωση Σπάρτης Μ. Ασίας - Ιωνικός Σύνδεσμος - Αγία Όλγα O Διοικητής του Nοσοκομείου «Αγία Όλγα» κ. Χαράλαμπος Πρίφτης, η αναπληρώτριά του κα Ευαγγελία Λάππα, ο Πρόεδρος της Ένωσης Σπάρτης κ. Λουκάς Χριστοδούλου και ο Πρόεδρος του Ιωνικού Συνδέσμου κ. Γιάννης Κοντίτσης](https://www.ionianet.gr/wp-content/uploads/2020/04/Ένωση-Σπάρτης-Μ.-Ασίας-Ιωνικός-Σύνδεσμος-Αγία-Όλγα-696x520.jpg)
10 Απριλίου 2020
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Η Ένωση Σπάρτης Μ. Ασίας και ο Ιωνικός Σύνδεσμος, δύο ιστορικά σωματεία της Ν. Ιωνίας, αποφάσισαν να συνεργαστούν σε αυτές τις δύσκολες ώρες που περνάμε όλοι εξ αιτίας της πανδημίας του κορωνοϊού και να προσπαθήσουν, στο μέτρο του δυνατού, να έρθουν αρωγοί στο τιτάνιο έργο των γιατρών και των νοσηλευτών προσφέροντας απαραίτητα είδη προστασίας τους.
Έτσι προμηθεύτηκαν και παρέδωσαν στο ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΕΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ «Η Αγία Όλγα», τα παρακάτω είδη: 2.000 χειρουργικές μάσκες, 260 μάσκες ειδικού τύπου, 400 συσκευασίες αντισηπτικού υγρού και 100 ιατρικά γιαλιά, ως ελάχιστο δείγμα ευγνωμοσύνης.
Τα Διοικητικά Συμβούλια
![O Διοικητής του Nοσοκομείου «Αγία Όλγα» κ. Χαράλαμπος Πρίφτης, ο Πρόεδρος της Ένωσης Σπάρτης κ. Λουκάς Χριστοδούλου, ο Πρόεδρος του Ιωνικού Συνδέσμου κ. Γιάννης Κοντίτσης και ο εκπρόσωπος των εργαζομένων κ. Γιάννης Λαζαρίδης, δημοτικός σύμβουλος](https://www.ionianet.gr/wp-content/uploads/2020/04/Ένωση-Σπάρτης-Μ.-Ασίας-Ιωνικός-Σύνδεσμος-Αγία-Όλγα_1.jpg)
![](https://www.ionianet.gr/wp-content/uploads/2020/04/υγειονομικό-υλικό-Ένωση-Σπάρτης-Μ.-Ασίας-και-Ιωνικός-Σύνδεσμος.jpg)