ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Μια εποικοδομητική συζήτηση είχαν την Δευτέρα 30 Νοεμβρίου 2020, στο Δημαρχείο της Νέας Ιωνίας, η Δήμαρχος Δέσποινα Θωμαΐδου και ο Πρόεδρος της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αττικής (ΠΕΔΑ) και Δήμαρχος Γαλατσίου Γιώργος Μαρκόπουλος.
![](https://www.ionianet.gr/wp-content/uploads/2020/03/dimos-neas-ionias-attikis-logotypo-ionianet.jpg)
Επί τάπητος τέθηκαν θέματα αυτοδιοικητικού χαρακτήρα, θέματα που αφορούν τη βελτίωση της καθημερινότητας στην πόλη της Νέας Ιωνίας, αλλά και ένα ευρύτερο πλαίσιο συνεργασίας με τον όμορο Δήμο Γαλατσίου.
Η κα. Δέσποινα Θωμαΐδου αναφέρθηκε στα βήματα που κάνει η δημοτική αρχή για την ανάπτυξη του Δήμου, στα μικρά και μεγάλα έργα που βρίσκονται σε εξέλιξη, καθώς και άλλα ζητήματα που απασχολούν την αυτοδιοίκηση.
Από την πλευρά του, ο κ. Γιώργος Μαρκόπουλος επεσήμανε ότι θα συνδράμει στο έργο της δημοτικής αρχής και έθεσε στη διάθεση του Δήμου κάθε υποστηρικτική παρέμβαση της Περιφερειακής Ένωσης Δήμων Αττικής.